ROZHOVORY

 • Interview s Gabrielou Koukalovou: Koniec kariéry? Interview s Gabrielou Koukalovou: Koniec kariéry?

  29.JÚN 2016

  Víťazka Svetového pohára 2015/16 Gabriela Soukalová, po novom Koukalová, zavítala do českej relácie Kafe s Jolanu, ktorý je pravidelne k videniu na webe Aktuálne.tv.

  Koukalová v rozhovore s moderátorkou Jolanou Voldánovou prebrala zmenu priezviska, svadbu, nedochvíľnosť či možný koniec kariéry po Olympiáde v Pchjongčchang. Došlo aj na malú spevácku vložku.

  Kompletný rozhovor nájdete na tomto odkaze a webe Aktuálne.tv

 • Interview s Tiril Eckhoffovou: Urobím všetko preto, aby som vyhrala veľký krištáľový glóbus Interview s Tiril Eckhoffovou: Urobím všetko preto, aby som vyhrala veľký krištáľový glóbus

  11.JÚN 2016

  Po piatich rokoch sa Tiril Eckhoffová (26) sťahuje z Trodheimu do Osla, kde bude mať lepšie podmienky na prípravu. Na jej konci by mohol byť útok na veľký krištáľový glóbus.

  Eckhoffová strávila na severe Nórska päť rokov, študovala tam strojné inžinierstvo. Na bývanie v jedinečnej prírode nedala 26-ročná biatlonistka dopustiť, zmáhalo ju však náročné cestovanie a tiež tam nenašla úplne ideálne podmienky k tréningu.


  Nedávno oslávila 26.narodeniny aj so svojim priateľom.

  Minulá sezóna dopadla z hľadiska Tiril Eckhoffové znamenite - ziskom dvoch zlatých medailí na domácom Majstrovstvá sveta. Čo čakať od nadchádzajúceho ročníka?
  "Pokúsim sa zabojovať o veľký krištáľový glóbus. Chcem zistiť, či je to v mojich možnostiach. V minulej sezóne som sa zamerala len na Majstrovstvá sveta a zafungovalo to, " uzatvára usmievavá biatlonistka.

  Zdroj: aftenposten.no

 • Interview s Martinom Fourcadom: Dosiahol som všetko, čo som chcel! Interview s Martinom Fourcadom: Dosiahol som všetko, čo som chcel!

  27.MAREC 2016

  Piatykrát v rade dokázal Martin Fourcade vybojovať veľký krištáľový glóbus. Svoju možno najúspešnejšiu sezónu v kariére zhrnul v rozsiahlom rozhovore. Hovoril tiež o svojej rodine a láske k biatlonu.

  ♦ ♦ 

  Piaty veľký krištáľový glóbus v rade, všetky individuálne glóbusy, štyri zlatá a jedno striebro z Majstrovstiev sveta. Je to Vaša najúspešnejšia sezóna v kariére?
  "Určite jedna z najúspešnejších. Som hrdý na to, čo som tento rok dosiahol. Zažil som už veľa krásnych sezón, takže je ťažké povedať, že táto je tá najlepšia. Pravdepodobne je ale najúspešnejšia."

  Ako s odstupom času vidíte Vaše zaváhanie v boji o "Grand Slam" v posledných pretekoch na Majstrovstvá sveta?
  Samozrejme som bol po pretekoch trochu sklamaný. Do posledných metrov som veril v štvrté individuálne zlato zo štyroch možných. Za striebro som bol veľmi rád, pretože som sa cítil naozaj zle a bolo ťažké tú medailu vybojovať. Stratil som veľa nádherných závodov a tento je jedným z nich. Som ale naozaj hrdý, že som mohol byť jeho súčasťou. Sledoval som ten závod znovu na mojom počítači a keď som to videl, tak to nebolo o tom, či som šťastný alebo smutný. Bolo to o tom, že som hrdý na ten závod, na ten šport, na tú zábavu. Je to asi jeden zo závodov, ktorých si najviac cením.

  Aj napriek tomu, že ste došiel druhý ... 

  Aj napriek tomu.

  Vráťme sa k Östersundu. Mal ste v úmysle byť hneď na začiatku sezóny o toľko lepší ako ostatní a trošku ich tým demotivovať?
  Tréning bol postavený tak, aby som bol už na začiatku sezóny silný. Musím byť silný, aby som sa cítil sebaisto. Ale na nejaké plány moc nie som. Len robím biatlon a chcem vyhrávať. To je to jediné, na čo sa sústredím.

  Myslíte si, že čas, ktorý ste v lete strávil v Nórsku, Vám tento rok pomohol po psychickej aj fyzickej stránke?
  Myslím, že áno. Pred rokom som ochorel na mononukleózu a cítil som sa veľmi vyčerpaný. Pocitovo to pre mňa asi bola najhoršia sezóna. Teraz som vedel, že potrebujem hlavne pokoj a odpočinok. Pobyt na pokojnom mieste v Nórsku, kde so mnou bola len moja manželka, mi dal potrebnú šťavu.

  Robil ste niečo špeciálne, aby ste bol tento rok silnejší po psychickej stránke?
  Nerobil. Ani som nepracoval so psychológom, len som každý tréning pracoval sám so sebou. Myslím si, že niektorí psychológa potrebujú. Ja ale ako jediný poznám svoje slabiny a viem, že je ich veľa, a premýšľam o tom na každom tréningu. Viem s nimi pracovať a to je asi tá najlepšia cesta.

  Môžete nám povedať aspoň o jednej slabine?
  (Smiech) Moja žena. Ale ona Vám povie, že to tak nie je. (Smiech)

  V Presque Isle ste vyhral so stým žltým číslom na hrudi. Bol to pre Vás najlepší deň v sezóne?
  To si nemyslím. Sústredil som sa hlavne na Majstrovstvá sveta a držal som svoje emócie na uzde. Nechcel som byť pred Majstrovstvami sveta tak unavený. V Osle som potom premýšľal o tom, že by som chcel byť čo najskôr doma u dcéry. Ale ako veľký fanúšik štatistík som bol hrdý na to, že som sa pripojil k rekordu Raphaela Poiréeho.

  Tak ktorý deň bol pre Vás najlepší?
  Po šprinte v Osle zo mňa spadlo veľa tlaku. Bol som pokojnejší, pretože som bol blízko k veľkému krištáľovému glóbusu a tiež som vyhral zlato na Majstrovstvách sveta. Splnil som si cieľ, takže to bol ten deň, keď som si povedal: Dobre, táto sezóna je taká, akú som si predstavoval.

  Keď hovoríte o dcére a manželke, tak ako ťažké je teraz opúšťať domov?
  Je to oveľa ťažšie. Keď som sa rozhodol, že by som chcel byť otcom, tak som o tom veľa premýšľal. Nemyslím si, že je otcovstvo ťažké, len vyžaduje viac organizácie. Keď ale opúšťate domov na niekoľko týždňov, ako sa to v biatlone často deje, tak je to strašne ťažké. Myslím, že to bude čím ďalej tým ťažšie, pretože dcéra bude rásť a bude požadovať viac lásky a mojej prítomnosti. Budeme musieť nájsť spôsob, ako sa stretávať častejšie.


  Martin Fourcade a dcera

                                                Martin s jeho dcérou. (Facebook M.Fourcada)


  Nedávno ste povedal, že ste lepší biatlonista, ako ste bol pred niekoľkými rokmi. Je to preto, že sa každý rok naučíte niečo nové?

  Áno, som lepší, pretože mám oveľa viac skúseností. Tiež preto, že na konci každej sezóny nájdem slabinu, ktorú som mal a poviem si: Toto bola moja najväčšia slabina. Čo môžem urobiť, aby som ju zlepšil? Dokážem nájsť riešenie a to mi každý rok pomáha, aby som bol lepší a lepší.

  Siegfried Mazet, Váš strelecký tréner, povedal, že vždy hľadá malé cestičky k zlepšeniu. Ktorá je ďalšia?
  Robíme to spoločne. Potrebujem popracovať na rýchlosti ležky. Tiež by sa hodilo byť stabilnejší postojačky.

  Bez debát ste skvelým biatlonistom. Myslíte si ale, že by ste mohol nájsť niekoho mimo Vašich trénerov, kto Vám pomôže stať sa ešte lepším?
  Mohol. Veľa som hovoril s ľuďmi, ktorí by mi mohli pomôcť. Keď sa napríklad dívam na streľbu Simona Edera, tak ma má veľa čo učiť. Musíte byť otvorení, zvedaví a počúvať. Keď preberiete všetky informácie, tak nie je možné, aby to fungovalo. Keď si ale vyberiete len tie dobré rady od vhodného človeka, tak to môže byť dobré.                                                   So zbierkou najcennejších trofejí a medailí.

  Viete si predstaviť, že by ste u biatlonu zostal i po pretekárskej kariére?
  Myslím, že áno. Je to šport, ktorý milujem, ktorému som zasvätil život. Neviem si predstaviť, že by som zvyšok života strávil mimo biatlon. Ale aby som bol úprimný, tak sám seba nevidím ako kouča. Som na seba príliš prísny na to, aby som to požadoval od ostatných. Nebol by som v tej pozícii šťastný. Je ale veľa ďalších možností a hovorím: Prečo nie?

  Ste súčasťou úspešnej éry, ktorú biatlon ako celok zažíva. Čo by ste mohol osobne tomuto športu dať?
  Som hrdý na to, že sa podarilo biatlon priniesť k viac ľuďom, než to bolo pred mojím príchodom. Biatlon rastie. Rád pomáham tomuto športu a odovzdávam svoju vášeň. Aj mimo preteky sa snažím o to, aby sa stal biatlon populárnejší. Je to krásny šport a zaslúži si byť ešte dostupnejší.

  Ešte máte pred sebou domáci šampionát a potom už oddych?
  Nie tak úplne. Ešte ma čaká 9. a 10. apríla Závod šampiónov v Ťumeni a až potom veľmi zaslúžená dovolenka v Maroku.

  Aj keď ste tento rok dominoval, tak kto pre Vás bol najväčším súperom?
  Ťažko povedať. Niekto bol silný v decembri, iný v januári či na Majstrovstvách sveta. Nebolo by fér povedať len jedného. Rešpektujem všetkých svojich súperov, ale v tejto sezóne som sa asi najviac obával Simona Schemppa a Johannesa Boeho.

  Gabriela Soukalová a Martin Fourcade

           Na fotke s Gabrielou Soukalovou - najlepšou ženou Svetového pohára 2015/16.

  Aký je Váš ďalší cieľ v biatlone?
  Na to je tiež ťažké odpovedať. Dokázal som toho už toľko, že som o tom ani nikdy nesníval. Biatlon už pre mňa nie je o výsledkoch. Dosiahol som všetkého, čoho som chcel. Biatlon robím len preto, že ho milujem. Byť biatlonista mi prináša toľko emócií. Je ťažké povedať: Chcem vyhrať to a to, keď už som to v minulosti dokázal. Musím len posúvať svoju úroveň vyššie a zostať tak úspešný, ako som, aby som zažil rovnaké alebo ešte silnejšie emócie. Takže nemôžem povedať, že mojím cieľom je MS či OH. Chcem byť len čo možno najkomplexnejším biatlonistom, akým môžem byť.

  Keď si odmyslíme všetky Vaše úspechy, tak s akou tvárou by ste chcel opustiť biatlonový svet?
  Som rád, že sa mi darí, ale viem, že čas beží a po mne príde niekto iný. Keď si ľudia po konci mojej kariéry povedia, že som bol nielen dobrý biatlonista, ale aj človek, tak ma to poteší.

  Raz ste povedali, že ukončíte kariéru, až sa dostanete do určitého bodu. Stále to tak vidíte?
  Viete, niekedy hovoríte hlúposti. (Smiech). Ale ak som to povedal, tak nemôžem povedať, kedy ten bod nastane. Olympiádu v Pchjong-čchangu chcem určite zažiť z pozície pretekára. Teraz však neviem, či budem pokračovať. V hĺbke duše by som chcel pretekať aj ďalšie štyri roky. Niekedy sa ale cítim unavený a cnie sa mi po dcére a to si hovorím: Tomuto športu si dal veľa a je čas skončiť. Myslím, že pred Pchjong-čchangom nebudem poznať odpoveď na túto otázku.

   

  Zdroj: Biathlonworld

 • Horúce interview s Anastasiou Kuzminovou: Biatlon je ako droga... Horúce interview s Anastasiou Kuzminovou: Biatlon je ako droga...

  13.DECEMBER 2015

  Vo výsledkoch Svetového pohára v biatlone nefiguruje, zato sa často angažuje vo svete o zdravom životnom štýle - najmä v súvislosti so športom. Anastasia Kuzminová nedávno na pôde Národnej rady podporila projekt zdravotnej prevencie.

   
  Rodičia boli mojimi prvými vzormi, v našej rodine platil zákon – športovať sa musí,“ zdôraznila dvojnásobná olympijská víťazka.

  Prečo ste podporili projekt Prevent Dialog?
  Vidím v tom zmysel. Ako vrcholová športovkyňa a dvojnásobná mamička dobre viem, že je veľmi dôležité rozhýbať ľudí i celé rodiny. Rodičia ma viedli k pohybu aj vtedy, keď sa mi nechcelo. Aj ja sa snažím byť vzorom pre môjho syna – dcérka Olivia je ešte malinká – pre mojich blízkych i priateľov, pre ľudí, ktorí nás vnímajú ako športové vzory. Keď spojíme sily komplexne, verejnosť presvedčíme skôr.

  Ako chcete ľudí pritiahnuť k aktívnemu spôsobu života?
  Prvé aktivity plánujeme na apríl, máj. Prichystáme rôzne akcie, na ktorých osobným príkladom budem ilustrovať, ako športovať. Už som niekoľko takýchto podujatí absolvovala. Netreba pritom večer po práci utekať hneď do posilňovne. Stačí vziať deti na prechádzku do prírody, chodiť čatejšie pešo, viac využívať bicykel alebo moderné kolobežky. Keď ideme ako rodina cez víkend na prechádzku, zavoláme aj deti, s ktorými sa priatelí syn. Aj on má z toho väčšiu radosť, aj jeho kamaráti.


  Bude z neho biatlonista?
  Je veľký fanúšik biatlonu – najmä keď ma vidí na trati. On bol pre mňa najväčší motivátor. Aj teraz mi povie: mamina, ešte by som ťa chcel zažiť v akcii. Momentálne sa venuje atletike, tenisu, v zime využije bežky i zjazdovky. Keď sme preňho vyberali základnú školu, veľmi nám záležalo na tom, koľko má hodín telesnej výchovy týždenne a v akých podmienkach. Máme akčné dieťa. Ak pravidelne necvičí a nepohybuje sa, má veľa prebytočnej energie. Škola, ktorú navštevuje, ponúka aj súťaživý päťboj. Som vďačná tímu učiteľov, ktorí takto pracujú so žiakmi.


  Biatlonová sezóna sa už začala. Bude definitívne bez vás , alebo…
  Láka ma svetový šampionát v Nórsku. Veľmi by som ho chcela dať, ale keď sa reálne pozriem, ako sa pripravovali súperky, nemám na to, aby som s nimi držala krok. Nerada by som niekomu vzala miestenku na majstrovstvá sveta. Viem, ako dievčatá dreli, čo všetko absolvovali – aj pod vedením môjho manžela. Nerada by som sa vrátila a dosahovala len priemerné výsledky. Keď sa mám vrátiť, tak s ambíciou súperiť o prvú desiatku. Keby som však cez zimu nabehala veľa kilometrov, dcérka Olivia by mi dovolila pripravovať sa a keby mi šla aj streľba podľa predstáv, na jar by som sa možno pokúsila zvládnuť jeden sveťák.

  Anastasia Kuzminová

  Svetový šampionát v Nórsku vylučujete? Pozval vás naň nórsky kráľ, keď vás v minulej sezóne dekoroval po víťazstve v Holmenkollene.
  No veď práve… Holmenkollen je moja srdcovka, trate mi vyhovujú, cítim sa tam dobre. Čo je najdôležitejšie, darí sa mi tam. Som však realista, mám dcérku, nechcem od nej utekať. Biatlon však sledujem, žijem ním. Chcem sa k nemu vrátiť, je ako droga, ktorá ma láka a stále drží.

  Ako vyzerá váš tréningový deň?
  Hodinu strieľam, hodinu cvičím, vykonávam aktívny hodinový tréning. Pre začiatočníčku by to stačilo, pre vrcholovú športovkyňu zatiaľ nie.


  lest_res.jpg
  Kuzminová absolvovala aj špeciálny kemp vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť.

  slovaci_res.jpg
  ... aj s ostatnými športovcami

  Komu na konci roka symbolicky odovzdáte žezlo najúspešnejšieho športovca Slovenska za rok 2015?
  Nadchol ma zlatý triumf chodca Mateja Tótha, môjho kolegu z banskobystrickej Dukly, na majstrovstvách sveta. Viem však, ako sa celé Slovensko ohromne tešilo z titulu svetového šampióna Petra Sagana. Tiež som mu držala palce a jeho prvenstvo prežívala s veľkou radosťou. Na Peťove úspechy sme si už zvykli, pripravil nám veľa krásnych chvíľ, no viac by som víťazstvo v ankete dožičila Matejovi.


  (zdroj: Pravda)

 • Ako ladila streľbu a prekonávala strach Veronika Vítková? Ako ladila streľbu a prekonávala strach Veronika Vítková?

  28.NOVEMBER 2015

  Skvelé štvrté miesto obsadila Veronika Vítková v konečnom hodnotení Svetového pohára sezóny 2014/2015. Sezónu, v ktorej pozbierala celkom 13 (!) pódiových umiestnení, navyše ozdobila čerešničkou na torte v podobe víťazstva v ankete o Najlepšieho českého biatlonistu sezóny. Ako sa majsterka sveta zo zmiešanej štafety pripravovala na nadchádzajúcu zimu, v ktorej bude obhajovať vydobyté pozície? Rozprával sa s ňou Tomáš Hermann tesne pred sezónou.

  O príprave

  "Boli tam ľahké zmeny, na jar sme ešte lyžovali v Nórsku. Miesto tradičnej slovinskej Pokljuky sme boli v lete vo Francúzsku. Všeobecne to bolo skôr také spestrenie, zmena prostredia, ale tréningy sa toľko nemenili. Tréneri nás nešetrili. "

  P1680134

  O streľbe

  "V druhej polovici minulej sezóny som sa dosť trápila, a tak som v závere opäť skúšala strieľať od stredu ako kedysi. Ale to bol skôr len taký pokus na odblokovanie hlavy. Naďalej budem teda strieľať zľava doprava. Na streľbe som pracovala, mala som aj nejaké tréningy navyše, vystrieľala som tisíce nábojov. Verím, že strelecká forma pôjde k lepšiemu. "

  O zdraví

  "Nič váženého ma nestretlo. Iba pred odletom na prvý sneh do Švédska som mala črevnú virózu, preto som sa ani nemohla zúčastniť tlačovej konferencie. Za tímom som vyrazila asi so štvordňovom oneskorením. Začala som sa najprv jemne hýbať a deň až dva po prílete už som išla na tréning s ostatnými. Celú chorobu tak skôr môžem považovať za ľahší odpočinok. "

  O Darii

  "Daria Domračevová sezónu kvôli mononukleóze vynecháva, ale nemyslím si, že by sme to kvôli tomu mali mať my ostatní jednoduchšie. Stále je v hre Kaisa, výborné Nemky, Francúzky, Ukrajinky, Talianky. Myslím, že za chvíľu ani nespoznáme, že Daria chýba. "

  O vzostupu

  "Nedokážem to posúdiť a hlavne nechcem pred začiatkom sezóny robiť nejaké závery okolo toho, že doteraz mi išla výkonnosť hore a pôjde to tak aj ďalej. Vlani som mala výbornú sezónu a štvrté miesto sa bude veľa ťažko obhajovať. Rok od roku je štartové pole vyrovnanejšie a je naozaj ťažké sa do tej špičky dostať a udržať sa v nej. Každopádne do sezóny idem s tým, že chcem predviesť čo najlepší výkon v každom jednotlivom závode. "

  O obhajobe

  "So štafetou budeme s babami obhajovať globus za víťazstvo vo Svetovom pohári. Tešíme sa na to. Vlani sme si ukázali, že tam vpredu môžeme byť a bojovať s tými najlepšími. A myslím, že sme celú prípravu robili všetko preto, aby sme prvenstvo obhájili. "

  verča_skokO zoskoku

  "Nechápem Michala Šlesingr a jeho záľubu v adrenalíne. Veď sa bojím aj samotného lietania. Hory a výšky mi nevadia, ale keď človek padá do toho prázdna a letí, to je neskutočné. Všetci sa po zoskoku radovali, že to dali a moje stuhnuté telo sa mi ani nedovolilo postaviť. Samotný zoskok bol síce zaujímavý zážitok, ale veľmi som si to nevychutnala. Bola som vyľakaná, bála som sa a na užívanie si zoskoku som nemala priestor. Nemyslím si, že by som do toho išla znovu. V tom Michala nasledovať nebudem. "

   

   

  Zdroj: Český biatlon
  Foto: Petr Slavík

 • Rozhovor s nabudenou Tejou Gregorinovou: Verí v úspech! Rozhovor s nabudenou Tejou Gregorinovou: Verí v úspech!

  14.NOVEMBER 2015 

  Ako sa cítite pred sezónou? 

  Mám obrázok v hlave. Viem, aké sú moje ciele a vy určite viete, že chcem lepšiu sezónu, ako bolá tá predošlá.
   

  Chcete dosiahnuť aj na víťazstvo?

  Bodaj by sa mi to podarilo, neviem aké to je vyhrať celé preteky, pretože víťazstvo mi ešte chýba. No nie je prioritou teraz hovoriť o tom, že podstatou je víťazstvo. Po prvé, musíme začať sezónu a až potom si priebežne klásť ciele. Jeden cieľ ale mám pred sezónou a tým je skončiť oveľa lepšie ako v minulom roku, kedy bolo celkové umiestnenie v Svetovom pohári sklamaním aj pre mňa. Bolo to 22.miesto, čo nie je až také zlé s ohľadom na dobu, čo sa deje. Myslím si však, že to nie je moja úroveň a niekde som urobila chybu. Pripravenosť na nasledujúcu sezónu je dobrá, verím v úspech.
   

  V sezóne 2013/2014 ste sa tesne zmestila do najlepších dvadsiatich žien (konkrétne ste bola trinásta) a následne ste v ďalšej sezóne z tejto skupiny vykĺzla. V čom je problém? 

  Mohla som normálne trénovať celoročne, ale potrebovala som prestávku na pár mesiacov po všetkých tých ročných obdobiach, ktoré som zvládla a musela som zvážiť, ako postupovať ďalej. Vinu beriem sama za seba, ak by som si nezobrala pauzu, mohla byť celá sezóna lepšia, ale môj zdravotný stav som počas celej sezóny nebol najlepší. Nemôžem to vyčítať trénerovi ani vonkajším faktorom... tak to proste bolo. 
   

  Začali ste už trénovať aj na snehu?

  Áno, prešla som naozaj prekvapivo ultrarýchlo od kolieskových lyží na zimné. Nie je to u mňa zvykom, pretože si ťažšie zvykám na tento prechod a zvyčajne to trvá aj niekoľko dní, no teraz to prišlo razom. Tu v Pokljuke totiž máme nedostatok snehu, a tak som sa rozhodla pre odchod do Švédska o niečo skôr ako po minulé roky. 
   

  Čo je najdôležitejšie v príprave pred sezónou?

  Rozhodujúce u biatlonistu sú posledné mesiace prípravy. Nielen preto, že sa musia správne regenerovať na akcie, pripraviť na nápor biatlonistov a fanúšikov, ale taktiež je náročné vyladiť posledné detaily techniky. 
   

  Veríte, že ste dobre pripravená?

  Myslím že áno. Nebola by to dobrá informácia pre trénera, že niečo nie je v poriadku. Pocity sú naozaj dobré, prispevia k nim aj náš tréner Tomáš Kos, ktorý je expert. Tak hor sa do sezóny, treba myslieť pozitívne... 
   

  zdroj: www.siol.net

TÉMA

 • SLOVENSKÝ BIATLON: Vracia sa starý otec SLOVENSKÝ BIATLON: Vracia sa starý otec

  23.MÁJ 2016 Slovenský biatlon zažíva momentálne krušné chvíle. Po odvolaní prezidenta zväzu v októbri minulého roku nastúpil na miesto pána Hydžu Tomáš Fuksa. V zákulisí padali slová ako prevrat. Zaskočený zástupca netušil, že dostane dôveru k ďalšiemu vedeniu. Sám nevedel, čo má od svojej funkcie...

 • MS Oslo 2016: Prehľad medailistov MS Oslo 2016: Prehľad medailistov

  13.MAREC 2016...

 • Biatlonový doping: IBU neverí Rusom Biatlonový doping: IBU neverí Rusom

  19.2.2016 - Biathlonworld Téma dopingu v prostredí biatlonu stále viac ožíva. IBU zastavila činnosť dvom osobám, z ktorých jedna je Ukrajinka Olga Abramovová. Teraz sa navyše pridáva snaha o opakované preverenie vzoriek ruských biatlonistov z olympijských hier v Soči. Pozastavenie...

 • HALLOWEEN : Ako to vyzeralo medzi biatlonistami? HALLOWEEN : Ako to vyzeralo medzi biatlonistami?

  Sobotný Halloween neušiel pozornosti všetkým fanúšikom biatlonu. Bežky a kombinézy boli nahradené všelijakými maskami a kostýmami. Zhoddnoťte sami, ktorí športovci ho oslávili najoriginálnejšie a najbláznivejšie. Halloween bol určite najviac zábavnejší v americkom tíme. Zvlášť u ženskej...

 • OKTÓBER: Potešenia zo začínajúceho trénovania na snehu OKTÓBER: Potešenia zo začínajúceho trénovania na snehu

  29.10.2015 - Biathlonworld Takmer o štyri týždne začína Svetový pohár v Östersunde, preto musia biatlonisti trénovať a prechod na zimný tréning je tu! Väčšina biatlonistov bola na snehu v predchádzajúcich týždňoch. S množstvom správ a množstvom skvelých fotografií, ktoré sa valia cez rôzne...

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode