A. KUZMINOVÁ

 

 Narodila sa 28. augusta 1984 v Ťumeni vo vtedajšom Sovietskom zväze (dnes Ruská  federácia). Jej pôvodné ruské meno je Anastasija Vladimirovna Kuzmina, rod. Šipulina. Jej o tri  roky mladší brat Anton Vladimirovič Šipulin  je súčasný ruský biatlonista. Aktívne ovláda  slovenský, ruský a anglický jazyk. Vyštudovala právnický inštitút v ruskom Ťumeni. Určitý čas  vykonávala aj povolanie policajtky, zároveň pôsobí aj ako tréner biatlonu. Medzi jej záľuby patrí  varenie, hudba a rada sa venuje svojej rodine. Je vysoká 180 cm a váži 68 kg.

 

2007

Od apríla je vydatá za Daniela Kuzmina, bývalého ruského a súčasného izraelského reprezentanta v behu na lyžiach. 

Narodil sa jej syn Jelisej. 

2008

Od decembra má slovenské občianstvo a býva v Banskej Bystrici. 

2015

12.júla 2015 sa jej narodila v banskobystrickej nemocnici dcérka Olívia.

Ruská reprezentácia

V ruskom národnom biatlonovom tíme pôsobila až do roku 2006 a dosahovala výborné výsledky v rôznych európskych a svetových súťažiach. Neskôr ju z reprezentácie vylúčili kvôli materským povinnostiam a od Európskeho pohára 2006 sa už nezúčastňovala žiadnych súťaží v ruskej reprezentácií.

Slovenská reprezentácia

Na Majstrovstvách sveta 2009 v Phjongčhangu skončila v pretekoch šprintu na 7,5 km na 7. mieste so stratou +1:07,3 minúty na prvú Nemku Kati Wilhelmovú. O deň neskôr v stíhacích pretekoch na 10 km skončila na 17. mieste so stratou +1:41,9 minúty na prvú Švédku Helenu Jonssonovú. Vo vytrvalostných pretekoch skončila na 29. mieste so stratou 4 minút a 10 sekúnd víťazku. Štartovala aj v zmiešanej štafete, kde skončil slovenský tím na 10. mieste. Anastasia bežala na prvom úseku. V ženskej štafete skončila na 13. mieste, bežala na druhom úseku.

Najväčší úspech dosiahla v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km, kde získala striebornú medailu. Absolvovala dve trestné kolá po tom, ako minula v streľbe v stoji po jednom terči na tretej a štvrtej streľbe. Anastasia vyrovnala najväčší úspech slovenského biatlonu v samostatnej histórii. Na druhom mieste skončila v stíhacích pretekoch na 10 km na Majstrovstvách sveta 1999 Martina Halinárová.

Na majstrovstvách sveta v biatlone 2011 získala bronzovú medailu v rýchlostných pretekoch na 7,5km , kde nestačila len na Nemku Magdalenu Neunerovú a Fínku Kaisu Makarainenovú.

V roku 2010 na Zimných olympijských hrách vo Vancouveri získala zlatú medailu v úvodných biatlonových pretekoch šprintu na 7,5 km. Pred druhou Magdalenou Neunerovou z Nemecka mala náskok 1,6 stotín sekundy, pred treťou Francúzkou Marie Dorinovou 10,9 s.

NOVINKY O ANASTASII KUZMINOVEJ 

 

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode