ZOH 2022 v čínskom Pekingu

02.08.2015 13:20

V dueli o Zimné olympijské hry 2022 si navzájom konkurovali čínsky Peking a kazašské mesto Almaty. O víťazovi pridelenia ZOH rozhodovali členovia Medzinárodneho olympijského výboru (MOV) na 128.zasadnutí v Kuala Lumpur aj za účasti Slovenky Danky Bartekovej. Hlasovanie prostredníctvom tlačených hlasovacích lístkov dopadlo takto:

ČínaPEKING - 44 hlasov 

Kazachstan

ALMATY - 40 hlasov

Prezident MOV Thomas Bach ukazuje, že ZOH 2022 sa uskutočnia v Pekingu. FOTO TASR/AP

O štyri hlasy viac MOV dôveroval čínskej metropole. Peking už v roku 2008 hostil Letné, teraz, ako prvé mesto v histórii aj Zimné olympijské hry. Podľa návrhov Číňanov by sa mal uskutočniť 4 - 20.februára 2022. Zimná paralympiáda by sa mala konať presne o mesiac neskôr ( 4- 20.marca 2022 ).

 

Oficiálnym kandidátom na usporiadanie ZOH bola aj Slovensko-poľská kandidatúra. Hlavnými dejiskami u nás by sa podľa plánov stali poľský Krakov, v Tatrách na slovenskej strane by sa uskutočňovali len súťaže v zjazdovom lyžovaní a niektoré hokejové zápasy, alpské disciplíny v Jasnej. Na slovenskom zasadnutí sa rozhodlo, že by to malo viac výhod ako nevýhod. Nakoniec sa medzi dvoch finalistov neprebojovala.
____________________________________________________________________________________

Foto: MOV
Text: Biatlon magazín

 

Späť

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode