V Bratislave sa bude strieľať z laserových pušiek

12.08.2015 11:38

Aj v horúcom lete sa dá popularizovať biatlon. V nedeľu 16. augusta si široká verejnosť môže vyskúšať mestský biatlon v Bratislave - Železnej Studienke so streľbou z laserových pušiek. Propagátorom podujatia je Dušan Šimočko, bývalý slovenský reprezentant.

Program podujatia je rozdelený na dve časti. Prvou je beh kombinovaný so streľbou z laserových pušiek. Účastníci si zabehnú dvojkilometrovú trať a počas nej ich čaká laserová strelnica, kde budú mieriť na biatlonové terče. Prví traja zo šiestich kategórií (muži i ženy 16 - 29 rokov, 30 - 39, 40 a viac) budú ocenení.

Druhá časť mestského biatlonu je voľnočasová, k dispozícii budú detské atrakcie aj diskotéka. V rámci programu čaká návštevníkov aj exhibícia slovenských biatlonistov, ukážka biatlonových pretekov a takisto špeciálnej biatlonovej výbavy. Pre tých, ktorí nebudú bežať, je pripravená stacionárna ukážka streľby z laserových pušiek pod vedením bývalého reprezentanta Dušana Šimočka, účastníka ZOH 2006 a 2010.

Štart a cieľ pri amfiteátri na Partizánskej lúke sa uskutoční v nedeľu 16. augusta od 11.15 h. Partnerom podujatia je Slovenský zväz biatlonu. Na podujatí sa zúčastnia Pavol Hurajt, bronzový medailista ZOH 2010, aj súčasná úspešná reprezentantka Jana Gereková. Podujatie prídu podporiť Danka Barteková a Daniela Demjén Pešková, futbalista Filip Šebo a moderátor Sajfa.
__________________________________________________________________________________

autor: SITA

Späť

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode