SP Chanty-Mansijsk: Preteky s hromadným štartom posunuté!

20.03.2016 10:10

Preteky s hromadným štartom dnes uzavrú Svetový pohár pre sezónu 2015/2016. Kvôli silnému vetru musel byť zmenený program. Muži sa vydajú na trať v pôvodnom čase 13:00, ženy potom nanovo o 14:45 SEČ. Do úvahy prichádza aj tá možnosť, že v prípade neumúdrenia sa silného vetru, hromadné štarty budú úplne zrušené. V Chanty-Mansijsku sa slovenským reprezentantom vôbec nedarí, a preto sa nemohli kvalifikovať do pretekov s hromadným štartom.

K hromadnému štartu mužov

Martinovi Fourcadovi sa nechcelo po nepodarenom šprinte doťahovať v stíhačke veľkú stratu, a tak radšej zvolil odpočinok. To by mala byť jeho hlavná výhoda v dnešnom hromadnom štarte. Veľkého konkurenta však bude mať, a to Simona Schemppa , ktorý už má v Chanty-Mansijsku jedno prvé a jedno druhé miesto.
Veľkú motiváciu zájsť dobre budú mať Johannes Bø a Anton Šipulin , ktorí bojujú o celkovú druhú priečku vo Svetovom pohári. Nór má okrem 14bodového náskoku k dobru aj výrazne lepšiu formu, čo včera dokázal druhou priečkou v stíhačke. To Šipulin sa na domácej pôde rovnako ako jeho kolegovia až neuveriteľne trápi. Nikto z Rusov sa zatiaľ nedostal do elitnej desiatky.
V tridsaťčlennej listine neuvidíme slovenské farby. 

K hromadnému štatu mužov

Veľkú zápletkou dnešného hromadného štartu žien bude boj o malý krištáľový glóbus. Najlepšiu východiskovú pozíciu má Gabriela Soukalová, ktorá drží náskok piatich bodov pred Marie Dorinovou Habertovou a trinástich na Lauru Dahlmeierovú . Českej reprezentantke by vyhovovalo, keby sa zopakovalo poradie z vlaňajška. Tá skončila druhá, za prvou Dahlmeierovou a pred treťou Dorinovou Habertovou .
Najväčšou favoritku závodu bude určite Kaisa Mäkäräinenová . Finka na Sibíri vyhrala šprint aj stíhacie preteky a môže tak zaútočiť na zlatý hetrik. Niečo podobné sa podarilo pred tromi rokmi aj Soukalovej . Druhou Češkou na štarte bude Veronika Vítková , ktorá má rozhodne čo naprávať. V Rusku sa jej zatiaľ nedarí a po 46. mieste v šprinte ani nedokončila stíhacie preteky.

Slovenské reprezentantky neuvidíme ani tentoraz, pretože sa neprebojovali do elitnej tridsiatky.

O 12:00 SEČ sa bude rozhodovať, či sa hromadné štarty uskutočnia... je tu veľké riziko, že oba preteky budú zrušené. 

 

Stožiar pri strelnici v Chanty-Mansijsku tlak z posledných závodov tejto sezóny proste neustál a spadol...

Posted by Biatlon magazín on 20. marec 2016

 

Späť

Diskusná téma: Preteky s hromadným štartom posunuté!

 • Dátum: 20.03.2016 Vložil: Janulík

  Titulok: Chanty hnevá

  Hlavne, nech ste v poriadku...drzime palce

  Odpovedať

 • Dátum: 20.03.2016 Vložil: MagdalenaH

  Titulok: Škodaa

  hlavně, aby to Gabi neodfouklo trofej nejcennější. Je mi smutno, že to dnes končí...

  Odpovedať

 • Dátum: 20.03.2016 Vložil: Jarda

  Titulok: Blé

  Fujjj, mě je blbě, já viděl ten sloup a je mi zle (unsure) .To může spadnout na lidi nebo na závodnice, či závodníky (unsure) , ať už raději nic nejezdí, hnus (unsure)

  Odpovedať

Pridať nový príspevok

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode