Soukalová konečne ovládla šprint, Gereková na vynikajúcom 12.mieste!

05.12.2015 18:30

Tomu sa povie skvelý vstup do sezóny pre český biatlonový tím! Česká reprezentantka Gabriela Soukalová ovládla šprintové preteky a zvíťazila nad ostatnými 101 súťažiacimi s ukážkovou bilanciou streľby 0+0. Vylepšila tak svoju 5.priečku z oestersundských vytrvalostných pretekov na 15 km. Vďaka novým 60 bodom sa dostala do čela Svetového poháru v tejto sezóne a bude behať so žltým tričkom pre najlepšieho biatlonistu! Najlepší bežecký čas však prekvapujúco dosiahla juniorská pretekárka z Talianska Federica Sanfilippo (0+0) a taktiež si zabehla svoje kariérne maximum - nikdy sa neumiestnila v najlepšej desiatke vo finiši. Na 3.mieste do cieľa dobehla znovu fantastická Olena Pidrushna (1+0) z Ukrajiny, ktorá aj vo vytrvalostných pretekoch v Oestersunde skončila na rovnakej pozícii, a tak z tejto lokality má zatiaľ dve bronzové ocenenia.

Slovenské reprezentantky vôbec nezaháľali! Jana Gereková sa po druhej streľbe, ktorú zastrieľala za skvelých 24 sekúnd a k tomu čisto, zaradila na 1.miesto. Po odstrieľaní všetkých biatlonistiek jej ostal len štvrtý najlepší flek. Na poslednom okruhu, keď smerovala do cieľa, však trochu vytvrdla, ako to pri niektorých biatlonistkách býva a zaradila sa na konečne 12.miesto! V nedeľňajších vytrvalostných pretekoch bude mať od Gábiny Soukalovej odstup 53,8 sekúnd. Druhou najlepšou Slovenkou bola Paulína Fialková, ktorá obsadila po dvoch omyloch 39.miesto. Na 72.mieste prišla do finišu Martina Chrapánová tiež s dvomi nepresnosťami a 77. skončila Terézia Poliaková s bilanciou 1+0.