Po dramatickom finiši oslavuje Dahlmeierová, Fialková podala životný výkon!

09.01.2016 17:29

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková dosiahla veľký úspech, keď v sobotňajších stíhacích pretekoch 4. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu obsadila šieste miesto.

Pre dvadsaťtriročnú reprezentantku to je najlepšie umiestnenie v prestížnom seriáli v doterajšej kariére. Z víťazstva sa tešila domáca Laura Dahlmeierová pred Češkou Gabrielou Soukalovou (+7,3 s) a Taliankou Dorotheou Wiererovou (+53,6). Druhá slovenská pretekárka na štarte Jana Gereková skončila na 14. priečke.

Fialková postúpila do stíhačky z 15. miesta v šprinte. V sobotu predvádzal od začiatku dobrý výkon a postupne sa prepracovala na čelo pretekov. Prvé dve strelecké položky zvládla bez problémov a po nich sa posunula na deviatu priečku. Nezaváhala ani na tretej, po ktorej bola už štvrtá, a jedinú chybičku spravila až na poslednej stojke. Síce si musela odkrútiť jedno trestné kolo, no aj napriek tomu sa vrátila na trať na výbornej štvrtej priečke. Tú v poslednom kole nakoniec neudržala, keď ju v samom závere predbehli Francúzka Marie Dorinová Habertová a Tiril Eckhoffová z Nórska.

Biatlon SP: V stíhačke v Ruhpoldingu výborný výkon Fialkovej

Do cieľa prišla so stratou minúta a jedna sekunda na víťazku. Vďaka výbornému výkonu si pripísala do celkového hodnotenia po piatkových 26 ďalších 38 bodov. Šiestym miesto prekonala svoje doterajšie maximum v SP - 10. priečku v šprinte z fínskeho Kontiolahti zo sezóny 2013/2014.

Gereková vyrazila na trať so štartovým číslom 18., predviedla čistú streľbu, no pomalší beh a tak sa posunula len o štyri priečky vyššie, čo znamená 27 bodov do SP.

Dvadsaťdvaročná Dahlmeierová dosiahla na domácej trati už piaty triumf v kariére a dokopy sa postavila trinásty krát na pódium. Sobotňajšie víťazstvo si zabezpečila až v záverečnom kole, do ktorého vybehla s vyše trinásťsekundovou stratou na líderku Soukalovú, no výborným finišom ju dokázala predbehnúť. "Dnes to bolo dosť ťažké, v poslednom kole to bol brutálny boj. Želala som si, aby som sedela na gauči a pozerala to v 'telke'. Som veľmi šťastná, že som vyhrala prvýkrát v Ruhpoldingu," povedala Laura Dahlmeierová.

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová mohla skončiť so zlatom na krku, nebyť vytuhnutia v poslednom kole, ale aspoň takto zapózovala fotografom. (Foto: Český biatlon). Ponúkame aj rozhovor v cieli.