Paulína Fialková vybojovala v masáku fantastické striebro, vyhrala Nemka Kummerová!

28.02.2016 12:43

Slovenská reprezentantka Paulína Fialková vybojovala v nedeľňajších massových závodoch na 12,5 km na Majstrovstvách Európy v ruskom Ťumeni krásne druhé miesto, keď prišla do cieľa s odstupom 8 sekúnd od víťazky Luize Kummerovej z Nemecka so streleckou bilanciou 2+0+1+0 - celkovo tri trestné kolá.

Paulína vyštartovala do závodu s číslom 6. V úvodnom kole výborne behala, pohybovala sa okolo 2-3.pozície. Na prvej streľbe sa pomýlila až dvakrát, čo ju z popredia závodu odsunulo až na 12.pozíciu. Na bežkách jej to išlo veľmi dobre, jej bežecký čas patril medzi najrýchlejšie spomedzi všetkých závodníc! Druhú položku zvládla na jednotku, tretiu netrafila jeden terčík a patrilo jej priebežné 6.miesto. Stále útočila čoraz vyššie a po poslednej rýchlej a bezchybnej položky sa ocitla na striebornej pozícii. Posledný bežecký okruh ju však prenasledovali až štyri biatlonistky, neskôr sa spolu s Ruskou Oľgou Iakushovou vzdialili od ostatných súperiek a Paulína si vo finiši vydobyla náskok pred Ruskou a dobehla na krásnom 2.mieste! Paulína, klobúk dole pred tvojím bežeckým výkonom ...

Zlatá medaila patrí nemeckej biatlonistke Luise Kummerovej so streľbou 1+0+0+1. Tretie miesto vybojovala Ingrid Lamark Tandervoldová z Nórska, keď v poslednom kole predviedla parádny beh.

Majstrovstvá Európy končia po posledných dnešných mužských závodov o 14:00, kde uvidíme našich biatlonistov Mateja Kazára s číslom 13 a Tomáša Hasillu s číslom 19.

Majstr. Európy, 24.02. - 28.02. Ťumeň / RuskoVýsledky v cieli:

1. Luise Kummer (GER) - 2.tr.kolá - 36:05.1 min.
2. PAULÍNA FIALKOVÁ (SVK) - 3.tr.kolá + 8.0 sek.
3. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR) - 4.tr.kolá + 11.3 sek.
4. Olga Iakushova (RUS) - 3 tr.kolá + 11.8 sek.
5. Anastasia Zagoruiko (RUS) - 3 tr.kolá + 12.8 sek.

Paulína Fialková vybojovala z Majstrovstiev Európy v ruskom Ťumeni STRIEBRO! <3 1. Luise Kummer (GER) - 2.tr.kolá -...

Posted by Biatlon magazín on 28. február 2016

Späť

Čo hovoríte na výkon Paulíny?

• Dátum: 28.02.2016 Vložil: Oldo.Pribram

Titulok: Bezva výkon

gratulujeme Paulíně i z Česka . V posledním kole si byla nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!

Odpovedať

• Dátum: 28.02.2016 Vložil: gloska554

Titulok: :)

Gratulujem Pauluš k druhému miestu. Zaslúźiś si to!

Odpovedať

• Dátum: 28.02.2016 Vložil: Ľubomíra Z.

Titulok: Super

Teším sa z tvojho výkonu na majstrovstvách EÚ a gratulujem Ti k super výkonom :) Len tak ďalej
    P.S. : Dúfam,že nás potešíš aj na Majstrovstvách sveta