Marie Dorinová Habertová vyhrala šprint v Pokljuke, Gereková 25.

18.12.2015 16:20

Dnešný šprint v slovinskej Pokljuke sa niesol v znamení čistej streľby. Počasie biatlonistkám prialo, vietor na strelnici bol optimálny, tréneri mohli radostne sledovať výkony svojich zvereniek.

Marie Dorin Habert a remporté le sprint de Pokljuka (Slovénie) ce vendredi. (L'Equipe)
Na prvom mieste s minimálnym odstupom 1,1 sekundy dokázala zvíťaziť francúzska biatlonistka Marie Dorinová Habertová. Za ňou sa umiestnila Laura Dahlmeierová z Nemecka, ktorá sa v poslednom kole úspešne dotiahla na krajanku Franzisku Hildebrandová, ktorá skončila na bronzovej priečke. Všetky tri závodnice najlepšie zvládli streleckú položku a na svoje konto si nepripísali žiadnu chybu.

Susedia Česi zažiarili...

Český ženský tím dosiahol super výkon: až štyri biatlonistky skončili v elitnej dvadsiatke (4. Vítková, 5. Soukalová, 12. Puskarčíková, 17. Charvátová). Gratulujeme k tomuto excelentnému výkonu našim susedom!Slovenky v tretej desiatke

Zo Sloveniek sa najviac darilo Janke Gerekovej, ktorá si predovšetkým vystrieľala 25.miesto, s odstupom 1:14,7 minúty a s bilanciou 0+0. Paulíne Fialkovej s 2 nepresnosťami patrilo 38.miesto (+1,38,2 min.) , ďalej Terka Poliaková skončila na 60.mieste a Ivona Fialková na 95.priečke s 5 chybami.
 

Gabriela Soukalová stále v žltom

Žltý dres si aj po tomto závode udrží Gabriela Soukalová pred Marie Dorin Habertovou. Rozdiel medzi nimi je iba sedem bodov! Janka Gereková je na 27.mieste.

Späť

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode