Fourcade suverénne prvý, postrážil si žltý dres

12.12.2015 19:30


Francúzsky biatlonista Martin Fourcade zvíťazil v sobotu v rakúskom Hochfilzene v stíhacích pretekoch na 12,5 km v rámci 2. kola Svetového pohára 2015/2016. Upevnil si priebežné celkové vedenie v seriáli i tejto disciplíne. Martin Fourcade sa zlepšil o jednu priečku v porovnaní s piatkovým šprintom, hoci urobil na strelnici dve chyby - o jednu viac ako Nemec Simon Schempp, ktorého odsunul s náskokom 8,9 sekundy na druhé miesto. Stupne pre najlepších doplnil po nesklopení dvoch terčíkov Rus Anton Šipulin (+19,1).

Dvadsaťsedemročný Martin Fourcade si pripísal okrúhly 40. triumf v podujatí zarátanom do SP. Držiteľ dvoch zlatých medailí z vlaňajších ZOH v ruskom Soči (tieto výsledky sa mu podľa nových pravidiel už nezohľadňujú do oficiálnych štatistík zo Svetového pohára) sa usiluje o piaty celkový triumf v rade. Rodák z Perpignanu nadviazal na svoje prvenstvo v stíhačke z minulotýždňového švédskeho Östersundu.

"Na rozdiel od minulého týždňa, keď mi v stíhačke stačilo udržiavať si značný náskok zo šprintu, to tentoraz bola veľká bitka," uznal v rozhovore pre L´Equipe Martin Fourcade, ktorý má na čele SP 254 bodov.
 

                                                          
                                                                              Martin Fourcade, šťastný na pódiu (foto: IBU)

Martin vedie o 53 bodov pred nórskym veteránom Olem Einarom Björndalenom, ktorý sa v sobotu pozoruhodne vyšplhal zo 16. na 6. miesto.

Z dvojice štartujúcich Slovákov lepšie pochodil 36. Martin Otčenáš, ktorý pri štyroch ranách mimo zaostal o 3:25,8 min. Matej Kazár s mankom 5:33,5 figuruje na 53. pozícií vo výsledkovej listine, až 7-krát zlyhal na strelnici.

Muži ešte majú v Hochfilzene na programe nedeľňajšie preteky štafiet na 4x7,5 km, ktoré sa začnú u 14.30 h. 


Zdroj: SITA

Späť

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode