Fourcade je späť: Zvíťazil hromadný štart v Ruhpoldingu

10.01.2016 15:35

Martin Fourcade si v pretekoch s masovým štartom skúsene pripísal 43. individuálne víťazstvo vo svetovom pohári. Perfektný strelecký výkon predviedol druhý Ondřej Moravec. Zásluhou výborného posledného okruhu sa na pódium dostal aj Tarjei Bö.

Oproti predchádzajúcim dňom došlo v pretekoch s masovým štartom k pribudnutiu Oleho Einara Björndalena v štartovej listine, chorý Simon Schempp ostal mimo hry.
 
V prvom kole sa tempa ujali pretekári s vysokým sebavedomím po predchádzajúcich úspechoch - bratia Böovci i Martin Fourcade. Kompaktnú tridsiatku priviedli na prvú položku. Tam bolo 14 chlapov čistých, Tarjei Bö či Björndalen si ale dali až dve trestné kolá a vylúčili sa z boja o víťazstvo.
 
V druhom kole sa väčšinou štartové pole opäť takmer úplne spojí, no na čele bol vedúci muž hodnotenia SP a ten žiadne spájanie nechcel pripustiť. Tempo držal mimoriadne vysoko. Ostatní sa ho chceli držať stoj čo stoj a väčšine sa to vypomstilo na druhom streleckom stave. Bilanciu 0+0 nepridal ani samotný Fourcade, ale trojica iných FrancúzovFillion MailletBeatrixS. FourcadeMoravec a Bailey. Za nimi sa vytvorila väčšia diera, no M. Fourcade so Svendseon a Rastorgujevsom sa dopredu dokázali dotiahnuť vďaka rýchlemu tretiemu kolu.
 
Na prvej stojke prišlo množstvo chýb pretekárov na čele, nepomýlili sa iba M. Fourcade,Svendsen a Moravec. Český pretekár ostával ako jediný s bilanciou troch čistých položiek. Za virtuálnym pódiom dnešných pretekov sa s mankom 20 sekúnd vytvorila dvojicaGaraničev - druhý Fourcade a už viac ako pol minúty strácali ďalší borci, ktorí museli dúfať v zaváhanie čela. Najvyššie s dvomi chybami bol siedmy Bjorndalen, ktorý bol oddýchnutý a plný síl. Až pätnásty bol Tarjei Bö, ktorý bol s tromi chybami vtedy ešte na míle ďaleko od pódia.
 
moravec zjazd ilustrak csb slavik
 
Na poslednej streľbe Martin Fourcade súperom nedal šancu. Terče vyčistil a v súčasnej forme mu nemohol nikto skrížiť plány. O to viac, keď Svendsen vybuchol a smeroval na tri trestné kolá. Na druhé miesto sa tak dostal Ondřej Moravec, ktorý ako jediný pretekár zostrelil všetkých dvadsať terčov. Bronzová pozícia sa tak uvoľnila pre zvyšok štartového poľa a chytil sa jej Simon Fourcade. Strelnicu opúšťal s mankom 27 sekúnd. za sebou mal 12-sekundovú dieru na Peiffera a 15 na ďalších pretekárov. Starší z bratov Böovcov sa po čistej položke posunul už na siedme miesto.
 
Martin Fourcade v poslednom okruhu mohol popremýšľať nad tým, ako oslávi dnešný triumf a ďalšie výrazné odskočenie od súperov v hodnotení SP. Moravec napokon stratil 14 sekúnd a môže byť spokojný. Starší Fourcade svoju pozíciu nezúžitkoval. V poslednom stúpaní ho predbehol dnes najrýchlejší bežec Tarjei Bö, ktorý sa napriek trom chybám dostal na pódium. Štvrtý skončil Ukrajinec Dmitro Pidručnij pred domácimArndom PeifferomSimon Fourcade napokon bral šieste miesto. Druhý muž tejto sezóny Emil Hegle Svendsen obsadil až 13. miesto a náskok Fourcada pred ním sa zvýšil na 119 bodov, ako môžete vidieť v hodnotení nižšie.
 
Sklamaním dnešného dňa je víťaz minulého masáku Jean Guillaume Beatrix. Francúz dnes úplne prepadol šiestimi chybami na strelnici a 26. miestom.
 
Štvornásobný víťaz veľkého krištáľového glóbusu predvádza v tejto sezóne konzistentné výkony, podobne ako Gabriela Soukalová, a vďaka tomu je lídrom poradia. Do karát mu navyše hrá aj nevyrovnanosť s absenciami súperov. Simon Schempp dnes nútene vynechal už štvrté individuálne preteky v sezóne. Ruhpolding sa na neho veľmi tešil, no šancu ukázať sa bude mať o týždeň.

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

1. Martin Fourcade (Fr.) 34:07,2 min (1 tr. okruh), 2. Ondřej Moravec (ČR) +13,7 (0), 3. 3. Tarjei Boe (Nór.) +29,7 (3), 4. Dimitri Pidrušnyj (Ukr.) +31,4 (2), 5. Arnd Peiffer (Nem.) +33,3 (1), 6. Simon Fourcade (Fr.) +36,9 (1), 7. Jevgenij Garaničev(Rus.) +38,4 (2), 8. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +46,4 (2), 9. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +48,7 (3), 10. Johannes Thingnes Boe (Nór.) +48,9 (2)

Späť

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode