Dahlmeierová opäť prvá, skvelá Fialková 14.

10.01.2016 15:36

Mladej Nemke Dahlmeierovej sa naďalej darí a po včerajšom víťazstve pridala ďalšie aj v pretekoch s hromadným štartom aj vďaka bezchybnému streleckému výkonu. Marie Dorinová-Habertová obsadila druhú priečku. Tiril Eckhoffová vo fotofiniši zdolala Anais Bescondovú. Paulína Fialková predviedla ďalší výborný výkon a v poslednom okruhu predbehla štyri súperky zvučného mena. 14. miesto je pre ňu tretie najlepšie v kariére. Janka Gereková skončila na 29. pozícii.

Narozdiel od Pokljuky, kde sa Gabriela Soukalová po masovom štarte vracala do čela SP, dnes už mala situáciu pohodlnú. Na Dorinovú-Habertovú náskok 53 bodov a psychickú pohodu po dvoch druhých miestach. Domáci fanúšikovia považovali za najväčšiu favoritkuLauru Dahmeierovú, ktorá pokračuje vo fantastických výkonoch a na šiestom mieste hodnotenia svetového pohára je iba kvôli vynechaniu na individuálne preteky bohatého Östersundu.
 
My sme mali v štartovej listine dve pretekárky prvý raz od 7. kola SP 2013/14 - Pokljuky ešte v marci 2014. Ak by sme brali do úvahy iba biatlonistky narodené na Slovensku, dvojnásobnú účasť sme naposledy zaznamenali pred trinástimi rokmi na MS v Chanty-Mansijsku (Halinárová - Murínová). Kým pre Gerekovú to bol dnes 14. štart v tejto disciplíne, Fialková zažila premiéru a bola štvrtá najmladšia pretekárka na štarte. Vyrážala z deviatej štartovacej rady, skúsenejšia kolegyňa, zhodou okolností štvrtá najstaršia, z poslednej desiatej. Obe mali šancu pridať krásnu bodku za týmto vydareným kolom SP, akýsi bonus, ktorý si zaslúžili absolvovať. Zároveň mali šancu preniknúť na vyššie priečky celkového poradia, aby sa na budúci týždeň nemuseli strachovať o pozíciu a dostávať sa na štart cez výsledky na danom kole, ale automaticky pozíciou v Top 25.
 
Podmienky v Ruhpoldingu sa oproti včerajšku mierne zmenili. Pretekárky si mohli všimnúť viac sĺnka nad mrakmi a žiadny dážď. Organizátori zrepasovali trate a boli tvrdšie ako včera, čo bola voda na mlyn Gerekovej, no nie najlepšia správa pre Fialkovú.
 
Štart sa kvôli televíznemu prenosu a behu na lyžiach posunul o dve minúty. V prvom kole udávala tempo Kaisa Mäkäräinenová, ktorej sekundovali Soukalová s Dorinovou. V jednom zo stúpaní mala problém Francizska Hildebrandová a mierne zabrzdila štartové pole. Celý prvý okruh ostávali naše pretekárky vzadu a oproti čelu si akoby zabehli polovicu trestného okruhu.
 
Na prvej streleckej zastávke vybielilo terče až 22 pretekárok vrátane všetkých favoritiek až na WiererovúDorinovú a MäkäräinenovúPaulína problémy nemala a zo strelnice odišla na rozhraní Top 10 so stratou deviatich sekúnd. Janka ukončila sériu zostrelených terčov v Ruhpoldingu na čísle 32. Štvrtý terč ostal stáť a po absolvovaní trestného kola sa zaradila na 28. pozíciu.
 
Na druhú ležku dorazila Paulína so stratou sekúnd na 13. mieste, Gereková na 28. s mankom minúty. Opäť sme videli plejádu čistých položiek a stále ostávalo 17 žien bez chyby. Medzi nimi aj Fialková, ktorá sa posunula do Top 10, ale všetko tam bolo mimoriadne natesnané. Z čela vypadli iba Nemky Hildebrandová s Hinzovou. Viedla veľmi rýchla Tiril Eckhoffová. Tá sa ale nerozhodla odpútať od súperiek a nechala viesť Vítkovú. Do skupiny čistých pretekárok sa už priplietla Dorinová s jednou minelou. Gereková ostávala vzadu po bilancii 1+1, behom tretieho kola spadla na posledné miesto so stratou 1:50.
 
Všetky pretekárky vedeli, že ťažšie stojky rozhodnú. A prichádzali chyby. IbaDahlmeierováBescondová a Dorinová z prvej skupiny zostrelili všetky terče a pokračovali v pretekoch na čele. Za nich sa zaradila Eckhoffová s jedným trestným okruhom. Paulína Fialková to mala dobre našliapnuté, ale štvrtý a piaty terč nešli do čierneho. Spadla tak na 13. pozíciu. Janka Gereková sa tentoraz nepomýlila a poskočila na 27. miesto.
 
Na predposlednom okruhu to už rozbalila najväčšia favoritka Laura Dahlmeierová, ktorá súperkám ušla. Dorinová dorazila na poslednú streľbou so stratou 12, Eckhoffová 18 sekúnd. Paulína mierne spadla na 15. "flek", ale pretekárky mala pred sebou, rovnako aj za sebou.
 
Dahlmeierová skompletizovala dnešný deň dvadsiatimi úspešnými výstrelmi a konkurencia nemala šancu. Dorinová ostala druhá, Eckhoffová mala všetky predpoklady na to, aby prišla do cieľa tretia napriek chybe. Paulína pridala jednu chybičku a strelnicu opúšťala na 17. mieste, mala pár pretekárok pred sebou, no Mäkäräinenovú v pätách.Gereková sa tiež raz pomýlila a bola na 29. pozícii.
 
Laura Dahlmeierová si posledné kolo užila a v cieľovej rovinke pozdravila fanúšikov.Dorinová si napokon pripísala stratu 15 sekúnd a dnes úplne bezchybná Anais Bescondová sa dokázala udržať Eckhoffovej a vyzvať ju na cieľový súboj. Veľmi tesná cieľová fotografia prisúdila tretie miesto Nórke. Dvadsať terčov sa podarilo zostreliť ešte piatej Pidhrušnej a najväčšiemu prekvapeniu Japonke Tachizakiovej, ktorá brala životné desiate miesto.
 
Paulína Fialková v poslednom okruhu bojovala veľmi statočne a predbehla Oberhoferovú, Puskarčikovú, Podčufarovovú a napokon aj Hildebrandovú. Nad jej sily bola len Mäkäräinenová. rezultovalo z toho konečné 14. miesto, ďalší perfektný výsledok a tretí najlepší v živote. Janku Gerekovú s rovnakým skóre troch chýb klasifikovali na 29. pozícii, brala teda iba štyri body.
 
Paulína Fialková v pretekoch s masovým štartom
profil 1. a 3. streľba (Ľ+S):   2. a 4. streľba (Ľ+S): výsledok:
terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new   terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new 14. +1:26.7 (3)
5 4 3 2 1   5 4 3 2 1  
terc stojka cierny terc stojka cierny terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new   terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc stojka cierny terc zostreleny new bilancia: 0+0+2+1
bežecký čas: 14. +39.0   strelecký čas: 5. 1:48 získané body: 27
 
 
Janka Gereková v pretekoch s masovým štartom
profil 1. a 3. streľba (Ľ+S):   2. a 4. streľba (Ľ+S): výsledok:
terc zostreleny new terc lezka new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new   terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc lezka new 29. +3:14.6 (3)
5 4 3 2 1   5 4 3 2 1  
terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new   terc stojka cierny terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new terc zostreleny new bilancia: 1+1+0+1
bežecký čas: 30. +2:24.3   strelecký čas: 8. 1:50 získané body: 4

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

1- Laura Dahlmeier (GER) 33:17,7 (0)
2- Marie Dorin Habert (FRA) 15,3 (1)
3- Tiril Eckhoff (NOR) 21,9 (2)
4- Anaïs Bescond (FRA) 21,9 (0)
5- Olena Pidhrushna (UKR) 30,5 (0)
6- Susan Dunklee (USA) 31,4 (1)
7- Gabriela Soukalova (CZE) 49,2 (2)
8- Magdalena Gwizdon (POL) 50,7 (0)
9- Veronika Vitkova (CZE) 1:09,0
10- Fuyuko Tachizaki (JAP) 1:12,4

Späť

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode