Bronzová priečka v prvý deň univerziády pre Paulínu Fialkovú

25.01.2015 14:50

 

OSRBLIE  ( autor : R.B. , rozhovor : TASR ) -  O prvú medailu pre slovenskú výpravu sa na SZU postarala biatlonistka Paulína Fialková. Na 15 km vytrvalostnej trati skončila v Osrblí na bronzovom stupienku a pre slovenský biatlon vybojovala v histórii univerziád 17. vzácny kov.

Zlatú priečku uhájila Kazaška Alina Raikovová, striebro patrilo Ruske Jekaterine Avakumovovej (+9,0), Paulína Fialková na bronzovom stupienku zaostala za víťazkou 41,7 sekundy. 

Pred dvoma romi prekvapujúco patrilo na SZU v Trentine zlato vo vytrvalostných pretekoch Natálie Prekopovej a v kútiku duše sa dúfalo, že sa niečo medailové zrodí aj v Osrblí. Pohľad do štartovnej listiny veľké biatlonové mená neprezrádzal, aj preto sa veľké nádeje vkladali do Paulíny Fialkovej.

Pravidelná účastníčka pretekov Svetového pohára bola jasným tromfom, no aj ona si musela poradiť s hustejším snežením a aj silnejším vetrom, aký pofukoval predtým mužom. V úvodnej streľbe ležmo netrafila štvrtý terč, pred ňou Majdišová piaty, no z porovnania medzičasov bolo jasné, že Fialkovej lyže na umelom snehu kmitali oproti ostatným oveľa rýchlejšie.

Aj ďalšie slovenské biatlonistky strhávali pozornosť a na tribúne vyvolávali uznanlivé pokriky. Fialkovú zaťažil pri druhe streľbe v polohe stojmo tretí terč, síce ho minula, no jej meno na sveteľnej tabuli neustále figurovalo v popredí.

Tretia streľba ležmo ju perfektne podržala a štvrtá stojková (bilancia 1-1-0-2) už bola ťažisková v boji o medailu. Nevyčiernila tretí a piaty terč, no vďaka výbornému behu sa udržala na medailovom mieste.

 

ROZHOVOR S PAULÍNOU FIALKOVOU 

R: Mrzela Vás záverečná streľba, v ktorej ste urobili dve chyby? 

 

 

P.F : To áno, no aj ďalšie chyby, škoda, mohla som sa radovať zo zlata. Biatlon je nevyspytateľný šport, v tom je krásny, streľba dokáže poradím neuveriteľne zamiešať. Bežecky to bolo z mojej strany veľmi dobre, sama som sa prekvapila, dva dni predtým som sa necítila dobre, prebudila som sa chorá a zneistela som. Atmosféra mi dopriala, vidieť toľko ľudí v Osrblí je rarita a vtedy sa beží tak, že to nedokážem ani opísať.

 

R: Považujete Osrblie za Váš vlastný domov?

 

 

P.F : Strávila som tu veľmi veľa času, na strelnici i tratiach, ktoré patria medzi moje najobľúbenejšie. Ešte nie je všetkým dňom koniec, pokúsim sa ešte vyniknúť, aj keď možno konkurencia porastie. Pri pohľade na štartovku som cítila šancu, no na strelnici nikdy neviete, či vám dopraje. Vietor nebol nejaký silný, len som si upravila trochu mieridlá, väčšie chyby ma obišli. Pri poslednej stojke som bola zadýchaná, triasli sa mi nohy. Asi nebolo dobré, že som sa až príliš sebou zaoberala.

R: Ceníte si Váš veľký úspech?

 

 

 

P.F : Medaila je pre mňa jeden z najväčších úspechov, no asi si viac cením 10. miesto vo sveťáku. Chcem sa ešte poďakovať univerzite a právnickej fakulte, veľmi mi pri štúdiu vychádzajú v ústrety, som v treťom ročníku na bakalárskom stupni.

 
Závod ste mohli sledovať aj na RTVS (ja aj naživo v Osrblí :))

Ženy - individuálne preteky na 15 km:


1. Alina Rajkovová (Kaz.) 47:29,4 min (1 tr. minúta)
2. Jekaterina Avvakumovová (Rus.) +9 s (0)
3. Paulína FIALKOVÁ (SR) +41,7 (4)
4. Galina Višnevská (Kaz.) +56,9 (2)
5. Jevgenija Pavlovová (Rus.) +1:30,5 min (2)
6. Kristina Smirnovová (Rus.) +2:47,8 (4)
… 
23. Alžbeta MAJDIŠOVÁ (SR) +6:05,4 (4)
28. Lucia ŠÍMOVÁ (SR) +7:50,4 (6)
30. Andrea HÔRČÍKOVÁ (SR) +9:00,8 (7)
32. Janka MARÁKOVÁ (SR) +9:23,1 (7)

Späť

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode