Beatrix prekvapujúco víťazom hromadného štartu

20.12.2015 15:26

Tretie kolo Svetového pohára v biatlone vyvrcholilo v slovinskej Pokljuke pretekmi s hromadným štartom. Medzi mužmi i ženami neštartoval ani jeden Slovák či Slovenka, keďže nefigurovali v priebežnom poradí v tridsiatke najlepších.

Na mužskej 15 km trati sa najviac darilo vďaka záverečnému finišu Francúzovi Jean Guillaume Beatrixovi pred dvojicou Nórov, druhý dobehol Emil Hegle Svendsen (+0,3), tretí legenda svetového biatlonu Ole Einar Björndalen (+2,5). V priebežnom hodnotení SP zostal aj naďalej na čele Francúz Martin Fourcade.

Vlani v celkovom hodnotení 'massu', ktorý sa bežal v tejto sezóne v Pokljuke vôbec prvýkrát, bol najlepší Rus Šipulin a práve on viedol po úvodnej streľbe. Prekvapujúcco na nej zlyhal Francúz M. Fourcade s dvoma trestnými okruhmi.

Slnečné počasie problémy nenarobilo, každý mal rovnaké podmienky a zavážila hlavne bilancia v streľbe na 20 terčov.

Druhá a tretia streľba plná chýb

Druhá streľba v polohe ležmo už tradične viac zvýraznila rozdiely, ešte stále sa však deviati zmestili do rozpätia desať sekúnd. V stojke síce M. Fourcade opäť netrafil dva terče, no na čele sa napriek tomu prejavila nadvláda Francúzov s Fillotom Mailletom a Beatrixom, za nimi sa snažil Rus Garaničev.

Štvrtá streľba rozhodla o všetkom

Na záverečnú streľbu stojmo dokorčuľovali súčasne až jedenásti a vybehli z neho ako prví štyria, s Björndalenom, Svendsenom, jediným stopercentným strelcom Beatrixom, Birnbacherom, mierne strácali Schempp a Desthieux.

Šprint v cieli

Rozhodnutie padlo tesne pred cieľom, s nástupom Svendsena i Beatrixa, so skvelým víťazným finišom Francúza. Dvadsaťsedemročný Beatrix prvýkrát v kariére zvíťazil, keď doteraz ho zdobilo najmä striebro na ZOH v Soči v stíhačke.

Výsledky - preteky s hromadným štartom na 15 km:
1. Jean Guillaume Beatrix (Fr.) 35:33,7 (0 tr. okr.)
2. Emil Hegle Svendsen +0,3 (1)
3. Ole Einar Björndalen (obaja Nór.) 2,5 (2)
4. Simon Schempp 2,5 (2)
5. Andreas Birnbacher (obaja nem.) 7,2 (1)

6. Simon Desthieux 11,4 (1)
7. Martin Fourcade (obaja Fr.) 17,8 (4)
8. Johannes Thingnes Boe (Nór.) 21,4 (2)
9. Dominik Windisch (Tal.) 24,8 (2)
10. Quentin Fillon Maillet (Fr.) 24,8 (1)

Späť

Kontakt

Chceš niečo odkázať autorovi webu alebo sa zaujímaš o administráciu?

© stránka vyrobená v roku 2014 BiathlonWorld™

Tvorba web stránok zdarmaWebnode